Youtube | Av. Bilal Küçükşengün | BK Hukuk Danışmanlık

Youtube

Anlaşmalı Boşanmanın Şartları

Hukuk alanında merak ettiğiniz tüm konulara ilişkin video serisine başlamış bulunmaktayım. Sizler yorum kısmına merak ettiğiniz konuları yazın, ben de bu konuları açıklamaya çalışayım.
Şimdiden videoyu izlediğiniz için teşekkürler:)

Boşanma Davasında Deliller

Bu bölümde boşanma davasındaki deliller üzerinde duracağım. Boşanma sürecinde iseniz videodaki bilgilerin faydalı olacağına inanıyorum. Hukuk alanında herhangi bir konuyla ilgili kafanızda soru işareti varsa lütfen yorum kısmına yazın.

Aldatmaya/Zinaya Dayalı Boşanma Davası

Bu bölümde en çok karşılaştığımız boşanma türlerinden olan aldatmaya dayalı boşanma davalarından bahsediyor olacağım. Tabi ki umarım başınıza böyle bir şey gelmez veya böyle bir hata yapmazsınız ancak eğer böyle bir olayın muhattabı olursanız sizi hukuki açıdan bekleyen gerçekleri bu videoda anlatmaya çalıştım. Anlatmış olduğum konuyla ilgili ya da herhangi bir hukuki meseleye ilişkin sorularınız varsa lütfen yorum kısmına bırakın.

Boşanma Davasında Sosyal Medya İçerikleri Delil Olabilir mi?

“Hukuka Aykırı Yoldan Elde Edilen Deliller”. Bu alanda yoğun şekilde aldığım sorulara toplu cevap olsun. Eğer aklınıza takılan bir şey olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Boşanma Davalarında Maddi Tazminat

“Boşanma Davalarında Maddi Mazminat”… Maddi tazminat nedir, şartları nelerdi ve miktarı neye göre belirlenir? Maddi tazminat taleplerinde kusurun önemi… Maddi tazminat davası, boşanma davasından sonra ayrıca açılabilir mi? Maddi tazminat talebinde bulunmak noktasında kadın ve erkek ayrımı var mıdır? Tüm bu sorular ve daha fazlasına değindiğimiz bir video oldu. U

KANALA DAİR...

Bu kanalın konusu “hukuk” diyebiliriz. Örneğin; boşanma davalarında maddi tazminat neye göre belilenir, boşanma davalarında maddi tazminat hangi durumlarda istenir, maddi tazminat almak için şartlar nelerdir, maddi tazminat neye göre belirlenir, boşanma davasında nafaka ve tazminat gibi konulara dair bilgiye ihtiyacınız varsa videolar sizlere faydalı olabilir. Eğer farklı hukuki meselelere ilişkin sorunlarınız varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Boşanma Davalarında Velayet

“Boşanma Davalarında Velayet”. Çok fazla bilgi kirliliğinin olduğunu düşündüğüm bir konuydu. Videoda; boşanma davalarında velayet kime verilir, boşanma davalarında velayetin kime verileceği nasıl belirlenir, boşanma davalarında çocuğun görüşünün yeri gibi sorulara yanıt vermeye çalıştım. Umarım video sizler için faydalı olmuştur. Eğer sormak istediğiniz hukuki meseleler olursa instagram sayfamdan veya videonun yorum kısmından bana yazabilirsiniz.

Velayetin Değiştirilmesi

“Velayetin Değiştirilmesi”. Velayetin değiştirilmesi için neler olmalıdır? Velayetin değiştirilmesinde en çok ne gözetilir? Velayetin değiştirilmesi davasını açmak için belli bir süre tanınmış mıdır? Bu ve buna benzer sorulara cevap bulacağınız bir video oldu.

Yoksulluk Nafakası - Erkek Nafaka Talep Edebilir mi?

Nafaka. Nafaka türlerinden “Yoksulluk Nafakası”nı anlatıyorum bu videoda. Kısaca konu başlıklarım: Nafaka miktarı neye göre belilenir? Hangi durumlarda nafaka talep edilebilir? Hangi durumlarda nafaka talep edilemez? Nafaka talebinde kusurun önemi nedir? Nafaka talebinde ekonomik şartların önemi nedir? Erkekler de nafaka talep edebilir mi? Nafakanın süresi nedir? Nafaka süresi neye göre belirlenir? Umarım sizler için faydalı olur. Şimdiden izlediğiniz için teşekkürler.

İştirak Nafakası

Bu haftaki konumuz “İştirak Nafakası”… İştirak nafakası ile ilgili olarak sık karşılaştığım sorulara yanıt vermeye çalıştım. İştirak nafakası nedir? İştirak Nafakasının Süresi Nedir? İştirak Nafakasının Arttırılması ve Azaltılması konusu…

Tedbir Nafakası

“Tedbir Nafakası”. Tedbir nafakası ile ilgili olarak; -Tedbir nafakası nedir? -Tedbir nafakasının şartları nelerdir? -Tedbir nafakasının miktarı nasıl belirlenir? -Tedbir nafakasına ne zaman hükmedilir, ne zaman başlar, ne zaman biter? -Tedbir nafakası belirlenirken kusurun bir önemi var mıdır? -Tedbir nafakasının, iştirak ve yoksulluk nafakası ile arasındaki farkları nelerdir? -Tedbir nafakasına talep olmasa da, mahkemece resen hükmedilebilir mi? sorularına yanıtlar vermeye çalıştım.

Nişanın Bozulması Sebebiyle Açılabilecek Davalar

Nişanın bozulması durumunda tarafların hukuken sahip olduğu haklar var mıdır? Nelerdir?

Nişanı bozulan kişi maddi tazminat talep edebilir mi?

Hangi haller nişanın bozulması için haklı sebep sayılmıştır? Nişanın bozulması sebebiyle manevi tazminat davası açmanın şartları nelerdir? Sadece üzüntü duymak dava açmak için yeterli midir?Nişanın bozulması sebebiyle açılacak maddi ve manevi tazminat davalarını sadece nişanın tarafları mı açabilir? Ailelerinin de dava açma hakkı var mıdır?Nişanın bozulması sonrası hediyelerin iadesi nasıl gerçekleşir? Hangi hediyelerin iadesi istenir, hangisi istenemez?

Yardım Nafakası

Yardım nafakası nedir? Yardım nafakasının şartları nelerdir? Yardım nafakası hangi akrabalardan talep edilebilir? Yardım nafakası talep ederken bir sıra var mıdır? Yardım nafakası kardeşlerden de talep edilebilir mi? Şartları nelerdir? Mirastan çıkarılan kişi yardım nafakası talep etme hakkını da kaybeder mi? Ergin çocuk anne ve babasından yardım nafakası talep edebilir mi? Eşinden ayrılıp yoksulluk nafakası alan eş, ayrıca akrabalarından da yardım nafakası talep edebilir mi?

Düğün Takıları Kime Aittir?

Düğün takıları kime aittir? Hangi tarafca bu takının hediye edildiğinin bir önemi var mıdır? Düğün takısı geline veya damada takıldı, bu durumda sonuç değişir mi? Düğün takılarının talebine ilişkin dava, boşanma davasından bağımsız olarak da ileri sürülebilir mi? Düğün takılarının aynen iadesi söz konusu değilse ne olur? Takıların miktarını kim ispatlayacak? Burada hangi delillere dayanılabilir? Düğün fotoğraf ve videosu delil olur mu? Bu konuda tanık dinlenebilir mi? Düğün takıları bozduruldu ve evlilik birliği içerisinde harcandı, bu durumda erkek yine iade yükümlülüğünde mi?

Ortak Velayet

Nişanın bozulması durumunda tarafların hukuken sahip olduğu haklar var mıdır? Nelerdir? Nişanı bozulan kişi maddi tazminat talep edebilir mi? Ortak velayet nedir? Ortak velayetin fayda ve sakıncaları nelerdir? Hakim ortak velayet konusunda karar verirken neleri dikkate almalıdır? Ortak velayette çocuğun görüşü önemli midir? Anne ve babanın iletişimi ortak velayet için ne kadar önemlidir? Verilen ortak velayet kararından sonradan dönmek mümkün müdür?

İsim/Soyisim Değiştirme Davaları

“İsim/Soyad Değiştirme Davaları”… İsmimizi ve soyismimizi beğenmememiz halinde değiştirebilir miyiz? İsim değişikliği için haklı sebepler nelerdir? İsim değişikliğine ilişkin davalar hangi mahkemede açılır? İsim değişikliği için gereken şartlar nelerdir? İsim değişikliğine ilişkin davalar ne kadar sürer? İsim değişikliğine ilişkin davalar kime karşı açılır? İsim değişikliğine ilişkin davalarda hangi delillere dayanılabilir?

Limited Şirketlerde Haklı Nedene Dayalı Ortaklıktan Çıkma Davası

“Limited Şirketlerde Haklı Nedene Dayalı Ortaklıktan Çıkma Davası”. Limited şirketlerde haklı sebeple ortaklıktan çıkma davasının şartları nelerdir? Limited şirketlerde ortaklıktan çıkma için nasıl bir prosedür izlenir? Limited şirketlerde ortaklıktan çıkma için neler haklı nedendir? Limited şirketlerde ortaklıktan çıkan ortak neler talep edebilir? Limited şirkette ayrılan ortağın ayrılma akçesi nasıl hesaplanır? Limited şirkette ayrılan ortak kar payı talep edebilir mi? Limited şirketlerde haklı nedene dayalı ortaklıktan çıkma davasına hangi mahkemede bakılır?

Evlat Edinme

Evlat edinme nasıl yapılır? Evlat edinmenin prosedürü nasıldır? Evlat edinme için dava açmak şart mıdır? Evlat edinmenin ne gibi sonuçları vardır? Çocuğu olan kişiler de evlat edinebilirler mi? Evli olmayan bir çift beraber evlat edinebilir mi? Evlat edinen ile evlatlık arasında kaç yaş fark olmalıdır? Evlat edinme davalarına hangi mahkemeler bakar? Evlat edinme davasında mahkeme neleri araştırır?

Sosyal Medyada Hakaret

“Hakaret Suçu”… Ancak ben “Sosyal Medya” özelinde de konuyu anlatıyor olacağım. Videoda: Hakaret suçunun şartları nelerdir? Hangi söylemler hakarete girer, hangileri girmez? Hakaret suçunun cezası nedir? Sosyal medyadan hakaret yapılması durumunda hangi hükümler uygulanır? Sosyal medyadaki hakaret nasıl ispatlanır? Sosyal medyadan hakaretin cezası nedir? Hakaret suçu uzlaşmaya tabi midir? Sosyal medyadan hakaret durumunda fail nasıl bulunur?

Fiili Ayrılık Sebebiyle Boşanma

“Fiili Ayrılık Sebebiyle Boşanma” Daha önceden açılmış boşanma davası reddedilmiş ve eşler buna rağmen bir araya gelememişse yeniden boşanma davası açılabilir mi? Fiili ayrılık sebebine dayalı boşanma davasının şartları nelerdir? Boşanma davasının reddinde sonra müşterek hayatın kurulamaması kabul etmek için süre sınırlaması var mıdır? Hangi hallerde müşterek hayat kurulamamış sayılır? Müşterek hayatın kurulamadığı ya da kurulduğu hangi deliller ile ispatlanabilir? İlk davayı açan ile ikinci davayı açan kişinin aynı olması şart mıdır?

Boşanma Sebepleri - Eşini Bakire Olmamakla Suçlamak Boşanma Sebebi midir?

“Boşanma Sebepleri” Eşini bakire olmamak ile suçlamak boşanma sebebi midir? Eşinin kilosu ile alay etmek boşanma sebebi midir? Eşinin ailesine hakaret etmek boşanma sebebi midir? Eşinin ailesi ile görüşmesine izin vermemek boşanma sebebi midir? Aşırı kıskançlık göstermek boşanma sebebi midir? Yatak odası sırlarını açıklayan taraf boşanma davasında kusurlu kabul edilir mi? Eşine çocuk doğurması için baskı yapmak boşanmak için sebep midir? Hamile kadının eşinden habersiz olarak gebeliğini sonlandırması durumunda kendisi boşanma davasında kusurlu kabul edilir mi? Eşlerin uzunca bir süredir ayrı yatıyor olmaları boşanmak için kabul edilebilir bir sebep midir? Eşin pis olması ve sürekli ter kokuyor olması tek başına boşanmak için yeterli midir? Boşanma davasında eski sevgilisinin resmini saklayan eş kusurlu kabul edilir mi? Kişinin ödeme gücünün üzerinde borçlanarak müşterek haneye haciz gelmesine sebep olması boşanma sebebi olarak kabul edilebilir mi?

İşe İade Davasının Şartları

“İşe İade Davaları”…
Videoda;
İşe iade davası nedir?
İşe iade davasının şartları nelerdir?
İşçi hangi durumlarda işe iade davası açılabilir?
İşe iade davası açmak için iş yerinde kaç kişi çalışmalıdır?
İşçinin işe iade davası açabilmesi için o iş yerinde ne kadar süredir çalışıyor olması gerekmektedir?
İşçinin aynı işverene ait birden fazla iş yerinde çalışmış olması durumunda tüm süreler dikkate alınır mı?
İşveren vekilleri de işe iade davası açabilir mi?
İşe iade davası açarken belirli süreli veya belirsiz süreli iş sözleşmesi ile çalışıyor olmak fark yaratır mı?
İş sözleşmesini işçi fesih ederse işe iade davası açabilir mi?
İşveren işçinin sözleşmesini haklı nedenle fesih ederse bu durumda işçi işe iade davası açabilir mi?
İşçinin sendikal faaliyetlerde bulunuyor olması işveren açısından geçerli bir fesih nedeni midir?

İŞE İADE DAVALARININ PROSEDÜRÜ VE SONUÇLARI

İşe iade davası nedir? İşe iade davasının şartları nelerdir? İşe iade davasını açma süresi nedir? İşe iade davası hangi mahkemede görülür? İşçi işe iade davasını kazanırsa ne elde eder? İşe iade kararına rağmen, işveren işçiyi başlatmazsa sonuçları nelerdir? İşçi boşta geçen zamana ilişkin ne kadarlık ücret alabilir? İşe iade davası ile beraber kıdem tazminatı da istenebilir mi? İşe iade davası reddedildi, bu durum kıdem, ihbar vesair ücret alacaklarına ilişkin dava açmaya engel midir?

İş Yerinde Mobbing

Yeni bölümle karşınızdayım. Bu haftanın konusu çok çok güncel olan bir konu: “Mobbing” Videoda; Mobbing nedir? Mobbinge uğramak nedir? Hangi haller mobbinge girer? Mobbing sayılan davranışın sadece bir kez yapılmış olması yeterli midir? Mobbing nasıl ispatlanır? Mobbing iddiasında neler delil olabilir? Mobbinge uğrayan kişinin hakları nelerdir? Mobbinge uğradım şikayetçi olabilir miyim?

Mirasın Reddi

“Reddi Miras”ı konuşuyor olacağız. Bu konuyla ilgili de yakın zamanda çok soru aldım. Genel bir açıklama yapma ihtiyacı duydum. Tabi ki videoda tüm ayrıntılara değinmemiz biraz zor. Dolayısıyla konuyu genel hatlarıyla ele almaya çalıştım. Videoda; Mirasın reddi nedir? Mirasın reddi hangi durumlarda yapılabilir? Mirasın reddi nasıl yapılır? Mirasın reddi ne kadarlık süre içerisinde yapılmalıdır? Mirasın reddinin sonuçları nelerdir? Mirasın gerçekten reddi ile hükmen reddi arasında ne fark vardır? Reddi miras konusunda görevli ve yetkili mahkeme hangisidir?

Mirasın Hükmen Reddi

Mirasın reddi nedir? Mirasın hükmen reddi nedir? Mirasın hükmen reddi için gerekli şartlar nelerdir? Mirasın hükmen reddi için süre sınırlaması var mıdır? Mirasın reddinin sonuçları nelerdir? Mirasın hükmen reddi davasında mahkeme tarafından inceleme nasıl yapılır? Miras bırakanın terekesinin borca batık olup olmadığı nasıl tespit edilir? Mirasın hükmen reddi davası kime karşı açılır?

Koronavirüs Hangi Hallerde Boşanma Sebebi Olur?

“Koronavirüsün Hangi Hallerde Boşanma Sebebi Olur?” Gelen yoğun sorulara karşılık olarak hazırladığım videoda; Koronavirüs hangi hallerde boşanmak için haklı sebep olur? Eşin koronavirüse yakalanması boşanma sebebi midir? Hasta olan eşin kendisine dikkat etmemesi boşanma sebebi midir? Hasta olan eşe diğer eşin bakmaması boşanma sebebi midir? Boşanma davasında hangi delillere dayanılabilir?

Hukuk Öğrencisi Olmak

Bu hafta yeni bir formatla karşınızdayım. Hukuk okumak, hukuk okurken dikkat edilmesi gerekenler, avukat olmak, avukatlığın zor yanları, avukatların hoşlanmadığı sorular gibi birçok konuya değindiğim video serisinin ilk bölümünde hukuk okumayı anlatıyorum.

Hakim mi Savcı mı Avukat mı Olmalıyım?

Bu haftaki bölümün konusu geçen haftanın devamı niteliğinde. Konumuz: Hukuk fakültesini bitirdikten sonra hangi meslekleri seçebilirim? Eğer hukuk fakültesi ve sonrasıyla ilgili aklınızda sorular varsa videoyu izlemenizi ve farklı soru ve görüşlerinizi bana iletebilirsiniz.

Avukatlık Nasıl Bir Meslektir?

Avukatlık Nasıl Bir Meslektir? Bu videoda; Avukatlık mesleğinin en keyifli yanları nelerdir? Avukatlık mesleğinin sıkıntıları nelerdir? Genç avukatlara tavsiyeler Özel sektörde çalışacak avukatlara tavsiyeler Genç avukatlar nasıl bir ofiste staj yapmalıdır? Avukatlar ne kadar süre sonunda ofis açmalıdır? İyi avukat çok mu konuşmalıdır? Avukatlar çok para kazanır mı? Avukatlar ne kadar para kazanır? Avukatlık mesleği prestijli midir? Avukatlıkta belli bir alanda uzmanlaşmanın faydaları nelerdir? Avukatlıkta belli bir alanda uzmanlaşma zorunluluğu var mıdır? Başarılı bir avukat olmak için hangi özellikler gereklidir?

Hemen Ara